Janáčkův máj

Vysočina


Fotografická výstava projektu Poznej světové dědictví UNESCO zahájí svůj 12. ročník v Třebíči

Putovní fotografická výstava projektu Poznej světové dědictví UNESCO zahájí 3. dubna v Třebíči svůj 12. ročník. Cílem výstavy je prohlubovat znalosti a povědomí o místech zařazených na tento seznam památek, přispívat k jejich ochraně a podporovat rozvoj udržitelného cestovního ruchu. Dlouhodobým partnerem projektu je renomovaná cestovní kancelář China Tours.

Výstava představí kolekci velkoformátových fotografií unikátů světového dědictví, které jsou pod ochranou UNESCO a které se nacházejí na všech světadílech kromě Antarktidy. Letošní 12. ročník účastníky zavede mezi skvosty Tuniska, Chorvatska, rakouského Salcburku nebo exotických asijských zemí včetně Číny a Indie.

Návštěvníci, kteří si výstavu nestihnou do 29. dubna prohlédnout v Třebíči, budou mít příležitost se s fotografiemi kulturních památek seznámit i v řadě dalších měst. „Unikátní putovní výstava zavítá v průběhu roku také do Třeboně, Prahy, Mníšku pod Brdy, do Brna na zámek Křtiny nebo Liberce. Až do konce října tak budou mít návštěvníci možnost zdarma poznat výběr nejzajímavějších kulturních památek světa a získat tak třeba inspiraci pro svou příští dovolenou,“ dodává ředitel CK China Tours RNDr. Miloš Podpěra

Součástí putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO budou také tematické výstavy Švýcarské dědictví UNESCO, která se uskuteční v dubnu v Plzni, a květnová výstava Tuniské dědictví UNESCO v Telči. Zájemci o seznámení s výhradně asijskými památkami UNESCO se mohou vypravit až do prosince do zrekonstruovaného areálu Libertas v Praze.

Více o projektu na http://www.unesco-mediain.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz