Janáčkův máj

Moravskoslezský


V šumbarských hudebninách prodávají kytary už víc než 50 let

Sotva byste hledali na Šumbarku obchůdek s delší tradicí, než jsou hudebniny Pavla Baumgartnera. Prodejna funguje od roku 1957 a vznikla dva roky potom, co byl založen Havířov.  „Nejprve tu prodávala kamarádova babička, pak maminka a já se k tomu před dvaceti lety dostal náhodou. Byl jsem bez práce coby muzikant, který se právě vrátil ze zahraničního angažmá. Dozvěděl jsem se, že je obchod na prodej a já se rozhodl podnikat,“ vypráví majitel hudebnin a muzikant v jedné osobě, Pavel Baumgartner.

V obchodě nabízí hudební nástroje. Kytary, piána nebo flétny. Ale také noty nebo ozvučovací techniku. Nejčastějšími zákazníky jsou lidé z Havířova. „O prázdninách asi bude klidnější období, ale na konci srpna si sem spousta rodičů přijde pro své děti vybrat nástroj nebo noty,“ říká Baumgartner. Obchod má spíš jako koníčka. Sám se aktivně věnuje muzice. Ve skupině Blues Company hraje na kytaru a klávesy. Současně je členem kapely Uros.

„Když jsem jako dítě v pěti letech chodil na lidušku v Havířově, nepatřil jsem k nejpilnějším žákům. Občas jsem dostal známku kulatého tvaru. Ale známky nejsou důležité. Hudbu musíte mít rádi. I když jsem byl jako dítko vzdorovitý a nechtěl se učit, rodiče vytrvali a nepustili mě od toho. Dnes jsem jim za to vděčný. Chci říct, že není úplně dobré dávat dětem vždycky na výběr, co chtějí dělat. Je jasné, že spousta z nich by si místo piána nebo houslí vybrala playstation. Trocha neústupnosti neuškodí,“ radí Baumgartner.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz