Janáčkův máj

Jihomoravský


Putovanie bez ruksaku regiónom Pinzgauer-Saalachtal

– turistický portál www.kamkam.eu
Naposledy upraveno: 02.10.2014 14:38

Objavte krásnu prírodu regiónu Pinzgauer-Saalachtal. Voľní ako vtáci. O všetko ostatné bude postarané.  

Vypadnúť z mesta, užiť si prírodu a to všetko bez stresov a zložitej logistiky. To je hlavné motto projektu Putovanie bez ruksaku (Wandern ohne Gepäck). Oblasť Pinzgauer-Saalachtal v Soľnohradsku (okolie Salzburgu) a jej horské mestečká a dediny (Saalbach-Hinterglemm, Saalfelden, Leogang, Maria Alm, Dienten, Maishofen, Viehofen, Lofer, St Martin, Weissbach) sa spojili, aby ponúkli civilizáciou zahltenému človeku zážitok z prírody, ktorý ho prinúti na chvíľu zastaviť sa a uvedomiť si, aké krásne môžu byť Alpy. Najmä teraz v lete.

Viac informácií získate na: www.pinzgauer-saalachtal.co.atalebo na www.kamkam.eu

Šesť trás rôznej obtiažnosti a dĺžky 

Rozľahlé a v týchto dňoch nádherne rozkvitnuté lúky, vzácne alpské kvety, romantické jazerá, impozantné vrcholy, priam gýčový pohľad na prírodu. Taký je región Pinzgauer-Saalachtal, jedna z najkrajších turistických oblastí v Alpách. Kam  však zamieriť, kde sa ubytovať a hlavne ako sa nestratiť? To všetko si žiada precíznu organizáciu.

Ale dá sa to aj inak...

Stačí, ak si zvolíte jednu zo šiestich už naplánovaných turistických trás rôznej obtiažnosti, ktoré sú určené „víkendovým“ turistom, ale aj tým viac športovo zdatným. Každý si môže vybrať takú trasu, ktorú dokáže fyzicky zvládnuť. Na cestu si vezmete len zopár osobných vecí a občerstvenie. A vlastne nepotrebujete ani to. Veď vždy sa dá zastaviť na niektorej z horských chát, ktoré sú rozosiate po okolitých kopcoch Pinzgauer-Saalachtal. Tam sa najete, ale aj prespíte, kým sa na druhý deň vydáte na ďalšiu etapu vášho "putovania bez ruksaku". O vašu batožinu sa postarajú miestni majitelia chát, ktorí vám ju dovezú vždy tam, kde ostanete na noc.  Takže nebudete mať žiadne starosti a môžete si nerušene vychutnať celú tú krásu dookola, zoznámiť sa so životom farmárov, vlastnoručne si nadojiť mlieko na raňajky a neskôr byť aj pri výrobe syra, upiecť si vlastný chlieb.

Inšpirujte sa návratom k prírode

V Soľnohradsku nájdeme viac ako 550 horských, väčších či menších chát, ktoré slúžia svojmu účelu už stovky rokov. Pre turistov sú mimoriadne atraktívne, pretože návrat k prírode, spoznávanie toho, ako žili naši predkovia, návrat bio kvality do našich životov, sú znova veľmi aktuálne. Nečudo, že mnoho mladých ľudí sa vracia na usadlosti svojich prarodičov a venuje sa sedliackemu spôsobu života, vyrábajú domáce syry, chovajú dobytok (v tejto oblasti je to najčastejšie špeciálne plemeno Pinzgauer Rind), spracúvajú mäso, utekajú pred únavnou civilizáciou. Aj to je riešenie, čo poviete? Spoznajte ich osobne, inšpirujte sa na svojich potulkách bez ruksaku po regióne Pinzgauer-Saalachtal.

Putovanie bez ruksaku - 6 okruhov

Okruh údolím rieky Saalach

 - 7 nocí - 6 dní turistiky - cca 75 km a 30 hod. chôdze celkovo

Saalachtalský okruh pre náročnejších

- 6 nocí - 5 dní turistiky - 68 km a 28 hod. chôdze celkovo

Trasa pozdĺž roklín

- 7 nocí - 6 dní turistiky - 95 km a 31 hod. chôdze celkovo

Rodinná turistická trasa

- 7 nocí - 6 dní turistiky - prispôsobené pre rodiny s deťmi

Kráľovská trasa

6 nocí - 4 dni turistiky - 73 km - 5 až 8 hodín chôdze počas dňa

Trasa Via Alpina

5 nocí - 4 dni turistiky - 4 až 6 hodín chôdze počas dňa 

Ďalšie informácie pre novinárov:

B.H.PUBLIC RELATIONS & PROMOTION s.r.o.,

Mgr. Prokop Slováček, prokop@bhpromotion.sk

Tel:+421 903 762 135,

Mgr. Beata Havranová, beata@bhpromotion.sk,

Tel: +421 905 648 207

Informácie aj na: www.kamkam.eu   


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz