Janáčkův máj

Moravskoslezský


Den dětí v Elektrárně Dětmarovice opět přilákal stovky návštěvníků

přdání šeků

V sobotu 31. května slavili v areálu dětmarovické elektrárny již tradičně Den dětí spojený se Dnem otevřených dveří. Návštěvníci z řad dospělých i dětí si mohli za odborného doprovodu prohlédnout elektrárnu, a s vynaložením drobného sportovního úsilí podpořit dobrou věc. Šlápnutím do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ, tentokrát pomohli Mateřské škole Karla Dvořáčka, Orlová-Lutyně a Městské nemocnici Bohumín. Dohromady pro ně vyšlapali 102 112 Kč.

 

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Podpořit severomoravské organizace přišli zaměstnanci elektrárny i obyvatelé z širokého okolí všech věkových kategorií. Pedály Oranžového kola roztáčeli od 9 do 13 hodin. „Potěšilo nás, že se stejně jako v minulých letech dostavili lidé v hojném počtu, a díky tomu se podařilo vyšlapat tak vysokou částku,“ uvedl Ondřej Šuch, manažer Nadace ČEZ.

 

Děti si svůj svátek užily díky pestrému programu v cirkusovém duchu. Nejprve si v bublinové školce vyzkoušely, kolik se jich vejde do jedné bubliny, pak si zazpívaly a zatancovaly na diskotéce s klaunem Arnoštem. Navštívily cirkusové a výtvarné dílny, zaskotačily si ve skákacím hradu a zajezdily si na koni nebo na poníku. Děti, které přišly v cirkusovém kostýmu, si navíc odnesly malou odměnu.

 

MŠ Karla Dvořáčka, Orlová-Lutyně patří do sítě škol "ZDRAVÁ MŠ". Sídlí ve dvou budovách a v celkem devíti třídách pečuje o 225 dětí. Školka nabízí třídy zaměřené na výuku anglického jazyka či logopedii i speciální třídu pro zdravotně handicapované děti. Na Oranžovém kole pro ni návštěvníci dne dětí a dne otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice vyšlapali částku 52 682 Kč. „Peníze využijeme na vybudování nové technické učebny, kde budou děti pracovat s různými materiály – pískem, dřevem, vodou, keramickou hlínou,… a využijí zde nové hračky a stavebnice pro svůj technický rozvoj. Přínosem bude zejména pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, které zde budou rozvíjet svou zručnost a zlepšovat své motorické cítění,“ řekla Jana Valošková, ředitelka MŠ.

 

Městská nemocnice Bohumín je menší zdravotnické zařízení, které disponuje internou, chirurgií, gynekologií a miniinvazivní chirurgií. Nechybí ani centrum léčby seniorů - oddělení chronické geriatrie a ošetřovatelské oddělení umístěné v samostatném pavilonu a další nelůžková oddělení. Výtěžek v hodnotě 49 430 Kč použije nemocnice na zakoupení zátěžového ergometru pro oddělení Interny. „Přístroj slouží k vyšetření funkce srdečního svalu. Má za úkol zjistit, jak se srdce a krevní oběh vyrovnávají se zátěží a jaká je jejich maximální výkonnost při námahových bolestech na hrudi nebo po infarktu,“ vysvětlil Vojtěch Balcárek, ředitel nemocnice.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz