Janáčkův máj

Moravskoslezský


Nová multimediální učebna na SOŠ Ahol nabízí další možnosti pro bilingvní výuku

Naposledy upraveno: 25.01.2016 13:19

 Žáci AHOL - SOŠ mají již několik let příležitost absolvovat některé předměty bilingvní metodou. Bilingvní výuka pokryje stěžejní témata daného předmětu a zároveň rozšiřuje znalosti žáků v anglickém jazyce, především v odborné terminologii. Dává jim tak další prostor k  využití tohoto světového jazyka. Zlepšuje také připravenost žáků nejen pro vykonání maturitní zkoušky z anglického jazyka, ale především pro jejich budoucí uplatnění.

V rámci vybraných předmětů (Komunikační dovednosti, Public relations, Marketing a management aj.) se žáci v anglickém jazyce zdokonalují v konkrétních dovednostech, jako je představení sebe, firmy, produktu či služby, jednání s klientem, vedení obchodní schůzky, prezentace na veřejnosti apod.

Na základě zapojení SOŠ Ahol do bilingvní výuky mohou žáci od letošního září využívat nově vybavenou učebnu, která slouží zejména výuce bilingvní výuky samotné.

Díky podpoře statutárního města Ostrava je tedy učebna 213 nově obohacena o počítače All in one. Žáci si tak mohou užívat interaktivnějšího vyučování při práci s mediální technikou. Učitelům pak nová učebna umožňuje zefektivnění vyučování v možné podobě e- learningu, který nabízí celou řadu možností, jak pracovat s žáky kolektivně, skupinově i individuálně, jak je efektivně motivovat i hodnotit.

            Multimediální vybavení učebny tak zároveň umožňuje žákům nebýt jen odkázanými na pasivní přijímání poznatků. Multimediální technika slouží také jako zázemí pro přípravu prezentací, které mohou žáci doplnit názornými ukázkami prostřednictvím videí, fotografií, nahrávek apod. Nastoluje tvořivé moderní prostředí a simuluje prostředí pracovní.

            Znalosti anglického jazyka, schopnost samostatného projevu, ovládnutí výpočetní i multimediální techniky jsou v dnešní době pro uplatnění v praxi klíčové, proto bychom rádi i žákům nového oboru Právo a veřejná správa dali příležitost absolvovat předmět Profesní etika bilingvní metodou. V rámci tohoto předmětu se žáci mimo jiné seznámí se základy společenské i profesní etikety, osvojí si znalosti mezinárodní etikety a vyjednávání, naučí se komunikovat s občanem i zákazníkem, připravit se na jednání, zorganizovat společenskou událost apod.

Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz