Janáčkův máj

Moravskoslezský


TECHNÉ 2012 - výtvarná soutěž pro děti a mládež

 V Domě kultury Poklad v Ostravě – Porubě probíhají poslední přípravy na XI. ročník Mezinárodního festivalu filmů a televizních pořadů o technických a průmyslových památkách TECHNÉ OSTRAVA 2012. Festival proběhne 17. - 19. října.

Znamením blížícího se festivalu je, již tradičně, vyhlášení výtvarné soutěže. Ta letošní, nazvaná „Technické památky v okolí našeho bydliště,“ je určena dětem a studentům ve věku 6 až 19 let.

„Letošní výtvarnou soutěž jsme tematicky vymezili na mincovny, papírny, sklárny, hutě, mlýny, doly a továrny,“ uvedla ředitelka Domu kultury Poklad Radana Zapletalová.

DK Poklad bude do 12. října přijímat výtvarné práce v různých technikách kresby: grafiky, malby a v kombinovaných technikách. Z každé školy je možné přihlásit maximálně 5 prací (ne však od jednoho autora).

Odborná porota, vedená ostravským výtvarníkem a pedagogem, akademickým malířem Karolem Hercíkem, bude hodnotit zaslané práce ve 3. kategoriích podle věku tvůrců. Na hodnotné ceny se mohou těšit autoři deseti nejlepších výtvarných prací, které budou vystaveny ve foyer divadelního sálu Domu kultury Poklad.

Vítězům budou předána ocenění na slavnostním vyhlášení v rámci zahajovacího dne Mezinárodního festivalu TECHNÉ 2012 dne 17. října v 10:00 hodin v Domě kultury Poklad v Ostravě – Porubě.

Festival pořádá DK POKLAD, s.r.o., Ostrava-Poruba, za významné finanční podpory statutárního města Ostrava ve spolupráci s VŠB - TU Ostrava a Nadací Landek.

Hlavní náplní festivalu Techné 2012 je problematika technických a průmyslových památek, jejich udržování, využívání a propagace, ale rovněž i širší tematika spojená s technickými památkami jako cestovní ruch, architektura, původní řemesla, kultura práce, historie a sociální aspekty rozvoje průmyslu, vlivy průmyslu na rozvoj měst, vývoj vzdělanosti, apod. Tato témata se nejvýrazněji prezentují v každoročně vydávaném sborníku odborných přednášek z mezinárodního kolokvia festivalu TECHNÉ OSTRAVA.

Festival, který si vydobyl značné pozitivní uznání mezi odbornou i laickou veřejností je určen všem, kteří se zabývají problematikou technických památek. Nejen památkářům a historikům, ale také studentům všeobecných a odborných škol a rovněž širší veřejnosti, která se o tuto problematiku zajímá nebo jí není lhostejná.

Na festivalu se představí tvůrci a odborníci ze zemí s průmyslovou tradicí, dále televizní a filmové společnosti a příslušné instituce, jež s problematikou technických a průmyslových památek pracují. Hosté uvidí řadu unikátních filmových dokumentů a televizních snímků. A jako každoročně, získá to nejlepší dílo Ostravskou Venuši.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz