Janáčkův máj

Moravskoslezský


Liberecký šampionát ve speciálních tancích slibuje úžasnou podívanou!

 Do libereckého centra Babylon se o víkendu 8. – 10. června sjede více než tisíc nejlepších tanečníků ve speciálních párových tancích z celé země! Ti zde budou v rámci soutěže Dance Life Tour 2012 bojovat nejen o tituly mistrů České republiky, ale zároveň o nominace na mistrovství světa v latino show a special couple dance, které proběhne počátkem listopadu také v Liberci, a to již počtvrté! V rámci víkendového mistrovství ČR půjde opravdu o velké boje tanečníků, protože jen ti nejlepší v každé disciplíně budou mít šanci zúčastnit se mezinárodních šampionátů…

A v jakých tanečních odvětvích se tedy bude soutěžit? „Především v  populárních a moderních párových tancích jako například salsa, bachata, merengue nebo argentinské tango a v disciplínách, které používají techniku těchto tanců. Soutěžit se bude celkem v 30 disciplínách zaměřených právě na latino tance a tance jim podobné. Nejkvalitnějšími disciplínami budou určitě párová salsa, bachata a latino show, což je efektní show zpracování určitého tance nebo tématu. V loňském roce bylo nejobsazenější kategorií latino show sólo juniorů, kde jsme měli 33 soutěžících,“ vysvětluje Lenka Jiráňová z tanečního klubu Enliven Centre Česká Lípa, který je novým pořadatelem tohoto mistrovství. „Naše škola se již několik let věnuje latino tancům, především latino show, a to od dětských věkových kategorií až po seniorské,“ dodává vedoucí tohoto klubu, k jehož největším soupeřům patří ostravský K+K labyrint a chomutovský Stardance. „S těmito kluby se utkáváme i na mezinárodních soutěžích, kde se nám v loňském roce podařilo vybojovat stříbro na světovém šampionátu v Liberci a titul vicemistra světa v kategorii Master Showcase.“

 Mistrovství České republiky ve speciálních tancích, které bude probíhat v atraktivních prostorách Kongresového centra a hotelu Babylon v Liberci, začne každý den v 10 hodin a tančit se bude až do večerních hodin. Nejpočetněji zde budou zastoupeny disciplíny Latino show a Salsa. „Historicky máme v republice pět neúspěšnějších tanečních klubů, kterými jsou Stardance Chomutov, K+K Labyrint Ostrava, TAPŠ Ilma Turnov, Paul-Dance Jilemnice a Pierroforte Ostrava. Každý se specializuje na jinou část disciplín našeho širokého spektra, zároveň to jsou kluby, které mají nejvíce latino tanečníků. Ale určitě přijedou i další silné kluby, které se budou chtít prosadit, možná právě na úkor někoho z této velké pětky. Věříme, že se objeví i několik mladších, ambiciózních a méně okoukaných kolektivů. Základna tanečníků v našich disciplínách totiž rok od roku stoupá,“ doplňuje informace Jiří Paulů, předseda poroty na této soutěži.

Vítěze mistrovství České republiky a samozřejmě několik dalších tanečníků v pořadí čeká nominace na mezinárodní soutěže. Jen v letošním tanečním roce, který je stejný jako školní rok, se uskuteční čtyři mezinárodní soutěže IDO (International Dance Organization), kde čeští reprezentanti mohou bojovat o tituly mistrů světa, Evropy a vítězů světového poháru.České taneční skupiny jsou na těchto mezinárodních soutěžích doslova na špičce, a to zejména ve formačních disciplínách a disciplínách latino show, odkud pravidelně vozí tituly mistrů světa. Z tohoto pohledu můžeme dokonce říci, že jsme jednou ze zemí, která udává těmto disciplínám směr,“ říká Jiří Paulů.  

 

***************

Největší taneční událost roku Dance Life Tour 2012 probíhá po celé České republice již popáté pod křídly občanského sdružení Czech Dance Organization, které má jako jediné v České republice právo nominovat tanečníky na mezinárodní soutěže IDO. Jen v loňském roce se této nejmasovější soutěže zúčastnilo více než 12 000 tanečníků z celkem 225 klubů z celé republiky a v tanečních soubojích se utkalo téměř 840 tanečních choreografií! Nejlepších 3266 tanečníků pak reprezentovalo Českou republiku v roce 2011 na 17 mezinárodních soutěžích IDO a vybojovalo neuvěřitelných 39 titulů mistrů světa a 15 titulů mistrů Evropy. A nesmíme zapomínat ani na velká množství druhých a třetích míst a finálových umístění. Více informací, fotografie i průběžné výsledky naleznete na stránkách www.czechdance.org a na facebooku Czech dance organization.

 

Kontakt:

                              Odpovědný zástupce organizátora:
Lenka Jiráňová, tel: 602493660
email:  enliven-centre@seznam.cz


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz