Janáčkův máj

Moravskoslezský


Děti zamávaly prázdninám

– PR pracovník Diecézní charita ostravsko - opavská
Naposledy upraveno: 21.08.2014 14:29

Úsek prevence Městské policie Ostrava si pro děti připravil na středu 20. srpna zábavně vzdělávací akci „Zamáváme prázdninám“. Na Dětském dopravním hřišti v Ostravě – Přívoze si děti mohly přímo v areálu ověřit své teoretické znalosti z dopravy pomocí testů a kvízů s dopravní tématikou a zároveň si vyzkoušet i praktické dovednosti a znalosti základů jízdy na kolech v simulovaném silničním provozu při jízdě zručnosti. Nechyběla ani zábavná aktivita menších dětí – slalom na Plazma Carech, i tvůrčí dílnička. Děti, které zvládly všech šest stanovišť, byly odměněny malým dárkem, diplomem a sešitkem tematických omalovánek a pexesa. Strážníci a asistenti prevence kriminality tak desítky místních dětí ve věku od 3 do 15 let nejenom pěkně zabavili a vzdělali, ale hlavně utvrdili v tom, že jsou tu také pro ně, přímo v jejich lokalitě.

Celá akce byla uskutečněna v rámci projektu „Hřiště žije!“, který strážníci úseku prevence Městské policie Ostrava realizují na základě  finanční podpory Statutárního města Ostravy. Na akci se významně podíleli také asistenti prevence kriminality, kteří se snaží přispívat nejen k dopravní výchově, ale především k předcházení negativních jevů mezi dětmi z minority a majority, tak, aby rozvíjeli kolektivní vztahy a pozitivní vlastnosti dětí. Asistenti prevence kriminality působí nejenom na hřišti, ale zejména v sociálně vyloučených lokalitách města Ostravy a to v rámci realizace projektu: „Ostrava – Asistent prevence kriminality 2014“, který je financován z dotačního programu ministerstva vnitra. Díky znalosti jazyka a minority ve vyloučených lokalitách jsou významným prvkem prevence s konkrétními výsledky. Z řad asistentů pochází také první romský strážník v České republice Pavel Mišariko a o studiu a službě veřejnosti uvažují i další. Pokud bude projekt pokračovat, nemusí zůstat jen u prvních jednotlivých úspěchů.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz