Janáčkův máj

Moravskoslezský


Florbalisté Třebíče opět triumfovali v Ostravě

Vítězové z Třebíče

Ostrava: Ve středu 18. dubna 2012 se sportovní hala Dubina stala dějištěm již sedmého ročníku Přeboru církevních středních škol ČR ve florbale chlapců. Záštitu nad turnajem, tradičně pořádaným Biskupským gymnáziem v Ostravě, převzal ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Turnaj byl uskutečněn i díky grantové podpoře statutárního města Ostrava a Moravskoslezský kraj poskytl všem zúčastněným drobné upomínky na náš region.

Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev. Své síly letos změřily družstva Třebíče, Hradce Králové, Českých Budějovic, Brna, Kutné Hory, Kroměříže, domácí Ostravy a také polských Piekar Śląskich. V Polsku není florbal příliš rozšířený a i přes jazykovou bariéru jsme proto požádali o několik slov jednoho z polských hráčů. Mateusz Mazur, útočník polského družstva, nám řekl „Obvykle hrajeme pouze fotbal. Přesto se mi turnaj velmi líbil a chtěl bych příští rok opět přijet.“ Polský tým si získal i sympatie rozhodčích, „Po loňském debaklu se letos poláci vyšvihli na 6. místo, jsme velmi zvědaví, s jakým výkonem se předvedou příště.“ Rozhodčí si ale hlavně pochvalovali duch fair play nesoucí se celým turnajem.

Jednotlivá utkání byla velmi dynamická, nebyla nouze o zajímavé akce, náhlé zvraty a góly v posledních sekundách. Jan Mátl, jeden z hráčů Biskupského Gymnázia Brno, nešetřil chválou nad kvalitou haly, v níž se turnaj odehrával „Ta hala je fakt skvělá“ a jen jej mrzela délka utkání, která trvala deset minut.

Pohár pro vítěze se nakonec stal kořistí hráčů Katolického gymnázia Třebíč, čímž obhájili loňský titul. „Máme nejlepší tým, jaký jsme kdy měli,“ uvedl jejich trenér a učitel Lukáš Dvořák. „Škoda jen, že někteří příští rok odejdou.“ Dvořák byl také potěšen množstvím zúčastněných týmu.

Stříbrnou medaili opět získalo družstvo domácí Ostravy a bronz si odvezl tým z Brna. Nejlepším střelecem turnaje byl Pavel Tůma z Třebíče a nejlepším brankářem Aleksander Postek s Piekar Slaskich, oba byli oceněni pohárem.

Závěrem si dovolím říct, že opět po roce prožili florbalisté církevních škol svůj florbalový svátek, a že vynikající zázemí a dobře odvedená práce realizačního týmu zanechaly ve všech účastnících příjemné vzpomínky na tu našu Ostravu…

 

Filip Kratoš

student sexty Bigy Ostrava

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz