Janáčkův máj

Moravskoslezský


Rekonstrukce kotelny a vzduchotechniky v kině Radost v Bílovci

 První mrazivé dny letošního roku prověřily v kině Radost v Bílovci nově zrekonstruované topení, jehož oprava byla ukončena v prosinci 2015. 

Město do rekonstrukce kotelny a vzduchotechniky v kině Radost investovalo ze svého rozpočtu bezmála 2,5 milionu korun," říká starosta města Pavel Mrva a dodává, že díky tomu je v kinosále s kapacitou 200 míst konečně stabilní příjemná teplota a navíc nová otopná soustava přinese úspory vynakládané do vytápění objektu. 

„Zatímco během loňské zimní sezony diváci pro jistotu neodkládali v šatně kabáty, letos už je v kinosále nepotřebují," říká provozovatel kina Josef Jermář. Během rekonstrukce, která byla zahájena v září 2015, bylo nainstalováno kromě jiného 42 nových otopných deskových těles, 372 armatur a 581 metrů potrubí. Původní teplovzdušné vytápění v kombinaci s elektrickými přímotopy a plynovým kotlem s ohřevem vytápěcího vzduchu tak bylo nahrazeno moderním a účinnějším systémem – kombinací teplovodního vytápění s možností přitápění vzduchotechnikou. Součástí systému jsou tři kondenzační plynové kotle a vzduchotechnická jednotka.

             „Ceníme si toho, že právě v Bílovci máme kino, jehož tradice historicky sahá až do první republiky," říká starosta Pavel Mrva. „Kino Radost, jehož součástí je také letní kino s kapacitou 500 míst, je pro nás obrovskou kulturní i historickou hodnotou, kterou stojí za to zachovat," dodává s tím, že po základních technických opravách nutných pro udržení provozu kina přijde na řadu výměna oken, oprava střechy i fasády objektu a renovace kinosálu a sociálního zázemí. Poslední velkou investicí byla digitalizace v roce 2012 za více než 3 miliony korun. 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz