Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostrava: Festival dřeva 2013

Ostrava - Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 14. září 2013 již IX. ročník Festivalu dřeva. A vstup je opět zdarma. 

V 12:30 hodin se na hradě uskuteční závod v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS SERIES. Jde o vůbec první závod v tomto dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Zúčastní se ho nejlepší závodníci České republiky, kromě jiných úřadující vicemistr světa Martin Komárek.

Diváci v závodě sportovních dřevorubců uvidí tyto disciplíny: přesekávání kmene z prkna ve výšce, řezání motorovou a ruční pilou, přesekávání stojícího a ležícího kmene sekerou a řezání motorovou pilou s extrémně silným motorem.

Martin Komárek také vyřeže sochu, která se na Festivalu dřeva vydraží a peníze opět poslouží dobré věci. Letos peníze dostane TyfloCentrum Ostrava, o. p. s. Krajské středisko registrovaných služeb pro nevidomé a slabozraké. Výtěžek dražby poslouží na zakoupení mluvícího telefonu. 

Festival dřeva nikdy nebyl a ani letos nebude jen o dřevě. Na hradě se představí cimbálová muzika Kubalovci, folklorbeatová kapela Docuku, Robert Křesťan a Druhá tráva a Eddie Stoilow. 

Vše doprovodí soutěže, zvěřinové hody, jarmark řemesel, ukázka klubu sběratelů řetězových pil, naučná stezka a lanové centrum pro děti. Více na www.festivaldreva.cz.Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz