Janáčkův máj

Moravskoslezský


Bigy Ostrava má opět nejlepší fotbalový tým střední Evropy

Tým snů

     V úterý 5. června 2012 se školní fotbalový tým snů Biskupského gymnázia v Ostravě vydal na přebor církevních škol ve fotbale v Kroměříži.  „V brzkých ranních hodinách jsme se pod vedením kouče Aloize Pašše sešli v prosklené hale nádraží Ostrava Svinov, do Kroměříže jsme dorazili bez větších obtíží a brzy jsme již procházeli krásným historickým centrem,“ trochu poeticky popisuje ranní cestu mužstva Jakub Vavera.

     Tradiční mezinárodní turnaj církevních škol v malé kopané chlapců v Kroměříži má již desetiletou tradici a pozvání na něj letos přijalo 11 mužstev, z nichž dvě byla ze Slovenska a jedno z Polska. Tým Biskupského gymnázia v Ostravě na něj jel v roli jednoho z favoritů. V loňském roce jsme byli druzí, ale nejlepší z českých týmů, a předloni jsme turnaj vyhráli.

„Na první zápas jsme nastupovali s Ondřejem Maršálkem v brance, v útoku byl náš kapitán Martin Blokša spolu s Honzou Janošem. Záda jim jistili zkušení obránci Lukas Melwig a Jožka Chorovský.“ popsal základní postavení týmu kouč Aloiz Pašš.

      První zápas byl jednoznačně v naší režii. Soupeře jsme přestříleli vysokým rozdílem 3:1. Do hry zasáhli i nováčci týmu – Vojta Maršálek s Honzou Lekešem ze septimy a Jakub Vavera s Martinem Ptáčníkem ze sexty. V druhém zápase přišlo naše první (a poslední) zaváhání, když jsme po dlouhé sérii promarněných příležitostí pouze remizovali s  týmem Českých Budějovic. Po výhrách v dalších dvou zápasech jsme postupovali jako jednoznačný vítěz skupiny A do semifinále. Tam jsme se utkali s Ružomberokem, druhým ze skupiny B, a po vysoké výhře 3:0 jsme se připravovali na závěrečné finálové utkání.

     Našeho soupeře z Prostějova jsme porazili již ve skupině 1:0, ale finále už byl samozřejmě úplně jiný zápas s odlišnou atmosférou. Po první půli byl výsledek nerozhodný 0:0. V druhém poločase utkání jsme nezačali dobře – brzy jsme inkasovali, do konce zápasu zbývalo již pouhých několik minut a vidina titulu se ztrácela v nedohlednu. Potom ale přišel okamžik našeho experta na zahrávání přímých kopů. Lukas Melwig skvělou technickou střelou k tyči vrátil náš tým do hry a dal nám novou naději, když se již zdálo vše ztraceno. „Atmosfétra zápasu byla hodně vypjatá…, zachoval jsem klid, to asi rozhodlo.“ Komentuje Lukas svou rozhodující střelu. Rozhodčí posléze hvizdem ukončil základní hrací dobu a na řadu přišly po výsledku 1:1 penalty.

     K prvnímu kopu se postavil Honza Janoš a bombou do horního rohu nedal prostějovskému gólmanu šanci. Prostějov sice první penaltu také proměnil, ale Martin Blokša druhou penaltou vrátil vedení na naši stranu. Poté se prezentoval vynikajícím zákrokem náš skvělý brankář Ondřej Maršálek a následně náš střelec Lukas Melwig opět nezaváhal - náš školní tým mohl slavit vytoužený titul.

 

     Svým vítězstvím v Kroměříži jsme potvrdili dominanci naší školy na tomto turnaji. Slavná generace našich fotbalistů však letos úspěšně odmaturovala a do dalšího ročníku turnaje nám zanechala velikou výzvu.

 

Martin Ptáčník

student sexty Biskupského gymnázia v Ostravě

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz