Janáčkův máj

Plzeňský


Taneční zábava v Domě seniorů? Ve Kdyni to jde!

Zaměstnance Domu seniorů Kdyně, kteří se zde snaží vytvořit pro své obyvatele opravdový Domov, nezastaví při nápadu na uspořádání pravé taneční zábavy ani to, že většina obyvatel Domova se těžce pohybuje a mnozí jsou upoutáni na invalidní vozíček.
Naposledy se o tom obyvatelé Domu seniorů přesvědčili v závěru října, kdy jim zaměstnanci uspořádali taneční odpoledne.
„V našem Domově vystoupila ve velké jídelně taneční skupina Hanka z Domažlic. Členky souboru u nás vystupují pravidelně několikrát do roka a rády se k nám vrací. Vždy přichází s novým vystoupením, které dokáže potěšit naše obyvatele,“ říká jedna z organizátorek taneční zábavy, ergoterapeutka Zdeňka Mazancová.
Také tentokrát jedinečné nápady a originální kostýmy taneční skupiny Hanka z Domažlic zaujaly všechny přítomné diváky. Pro tento slavnostní den si tanečníci připravili skladbu „Jožin z bažin“ a slavnostní tanec od Johanna Strausse.
„Tentokrát jsme pro naše obyvatele vymysleli, že vystoupení doplníme o taneční odpoledne s občerstvením, v rytmu dechovky si všichni obyvatelé zatančili se zaměstnanci a v pauzách si hosté společně vypili šálek dobré kávy a snědli sváteční chlebíček. Tancovat mohli i všichni na vozíčku. Zatančili si i ti, kdo si mysleli, že už si nikdy nezatančí kvůli svému zdravotnímu stavu,“ doplnila Zdeňka Mazancová.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz