Janáčkův máj

Moravskoslezský


Nový projekt Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje je zaměřen na podporu malých a středních podnikatelů

 

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje právě odstartovala projekt, jímž chce přispět k pozitivnímu zviditelňování nejen svých členů, ale také dalších podnikatelských subjektů regionu. „Projekt je zaměřen na podporu konkurenceschopnosti malých a středních podniků. Tento úkol ostatně patří ke stěžejním cílům komory, která mimo jiné patří ke spoluzakladatelům Moravskoslezského paktu zaměstnanosti a podílí se také na programech, jimiž chce konkurenceschopnost regionu podpořit vedení kraje i města Ostravy,“ říká Jan Březina, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje.

Podle Jana Březiny patří k důležitým aspektům konkurenceschopnosti také dostatečná informovanost o aktivitách jednotlivých podnikatelů. „Celkový obraz našeho regionu není příliš pozitivní. Lidé v kraji i v ostatních částech republiky jsou informováni především o tom, jak vysoká je zde míra nezaměstnanosti, jak se potýkáme se smogem, kde všude jsou ekologické zátěže a podobně. Minimálně se však hovoří o tom, že náš kraj je plný pracovitých a velice schopných lidí, malých a středních podnikatelů, kteří se svému oboru věnují už mnoho let, jsou úspěšní v tom, co dělají, a jsou konkurenceschopní nejen v krajském měřítku. Chtěli bychom proto přispět ke změně tohoto obrazu, ukázat kraj z jiného, pozitivního úhlu pohledu. A také chceme dát firmám, které nemají s profesionálním zviditelňováním svých aktivit zkušenosti, možnost takovou službu si vyzkoušet.“

Podnikatelé, které projekt, jehož garantem komora je, zaujme, mohou například o úspěšném dokončení zakázky či o produkci své firmy informovat prostřednictvím profesionálně zpracované tiskové zprávy a kvalitní fotodokumentace, pomocná ruka jim bude nabídnuta při zhotovení firemního tisku či prezentačních materiálů šitých přímo na míru. „Komora své služby rozšiřuje také vydáváním nového interaktivního newsletteru, jehož cílem je pozitivně informovat právě o činnosti a úspěších malých a středních podniků regionu,“ pokračuje Jan Březina a dodává, že newsletter, který bude vycházet šestkrát do roka, dostal název Komorník. „Proč? Jde o slovo, jehož základ je odvozen od slova komora. A komora newsletter vydává. Navíc je Komorník synonymem pro službu. A náš Komorník slouží malým a středním podnikatelům Moravskoslezského kraje. Svou roli při volbě názvu hrálo i preferování typicky českého názvu a také trocha nadsázky.“

Newsletter i tiskové zprávy mají prostor také na webových stránkách Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje. Ta má v současné době 362 členů, z tohoto počtu představují 89,5 procenta právě malé a střední firmy. Měřítkem je pouze počet zaměstnanců: u 201 firem se počet zaměstnanců pohybuje do 25, 123 podniků má méně než 250 zaměstnanců. Zbývajících 38 členů představují velké společnosti s více než 250 zaměstnanci.

 

Více informací:

PhDr. Magda Habrmanová, CSc., ředitelka Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje

Kontakt: Výstavní 2224/8 709 00 Ostrava-Mariánské Hory, tel.: 597 479 325,

fax: 597 479 324, e-mail: m.habrmanova@khkmsk.cz, http://www.khkmsk.cz

 

 

 

 

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz