Janáčkův máj

Moravskoslezský


Změníme Vám život???

Naposledy upraveno: 06.05.2013 13:04


Od počátku září 2012 probíhá na AVE ART Ostrava, soukromé Střední umělecké škole a Základní umělecké škole, s.r.o., pilotní projekt, jehož cílem je vytvořit zcela nový vzdělávací modul. Škola získala finanční prostředky na realizaci projektu „Keramická tvorba v praxi“, CZ.1.07/3.2.07/03.0034, prostřednictvím Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost, v rámci podpory nabídky dalšího vzdělávání.


Stěžejním cílem projektu bylo vytvořit vzdělávací modul o 300 výukových hodinách, prostřednictvím kterého dochází k předávání informací, vědomostí a zkušeností z oblasti keramiky. Struktura vzdělávacího modulu vychází ze Školního vzdělávacího programu maturitního oboru Keramický design 82-41-M/12, který se na škole vyučuje od roku 2002.


Po vytvoření modulu, začala fáze pilotního ověřování odborné praxe k dané profesi,  po dobu 10 měsíců, od září 2012 až do ukončení v červnu 2013. V rámci projektu jsou účastníci seznamováni s keramickou tvorbou a to jak z teoretického, tak především z praktického hlediska. Výuka je rozdělena do pěti vzdělávacích bloků: Technologie, Navrhování (klasické a počítačové), Točená keramika, Odlévaná keramika a Modelovaná keramika.


Výuka probíhá v moderně vybavených učebnách keramiky, každý pátek a sobotu, vždy po 4 výukových hodinách. Po ukončení projektu předpokládáme, že většina účastníků bude v této oblasti působit jako:

- osoby, které chtějí pracovat v keramickém oboru (např. podnikatel, zaměstnanec, chráněná dílna),

-          osoby, které keramickou tvorbu využijí ve své stávající profesi (zvýšení konkurenceschopnosti na trhu – Dům dětí a mládeže, pracovníci protidrogových a protialkoholních center, učitelé základních škol, vedoucí volnočasových kroužků, apod.)

-          osoby pracující v sociální oblasti a keramickou tvorbu by využili v rámci Art terapií (sociální rehabilitace).

Díky projektu vznikají zcela nové vzdělávací materiály, didaktické pomůcky, video ukázky keramické tvorby, které jsou v současné době aplikovány na 15 účastnících pilotního projektu, kteří úspěšně prošli motivačním pohovorem.  


Pro ověření získaných zkušeností a dovedností budou účastníci vytvářet závěrečnou práci představující soubor keramických produktů (točená, odlévaná a modelovaná keramika). Závěrečnou práci budou obhajovat před tříčlennou komisí a v případě zdárného zakončení získají Osvědčení o absolvování kurzu.


Projekt je financován Evropským sociálním fondem a po jeho skončení, bude vzdělávací modul se všemi vytvořenými vzdělávacími materiály otevřen jako rekvalifikační kurz „Keramická tvorba v praxi“, jehož zahájení je plánováno na září 2013. Tento nový vzdělávací modul volně navazuje na rekvalifikační kurzy pořádané školou již od roku 2007, jako je „Interiérový designér“, „Zahradní návrhář“, „Umělecký kovář“ a „Animovaná tvorba“.  


Nový vzdělávací obor vhodně doplní odborné vzdělávání zaměřené na design,  na AVE ART Ostrava, soukromé Střední umělecké škole a Základní umělecké škole, s.r.o., více naleznete na  www.aveart.cz nebo na www.designkurzy.cz.

Takže nezměníme život i Vám?


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz