Janáčkův máj

Jihočeský


Dialog Jessenius pokřtil v Českém Krumlově nové DVD pro onkologické pacienty

Doc Tesařová s Prof.Klenerem pokřtili nové DVD Průvodci onemocněním

 V rámci Jihočeských onkologických dnů proběhl křest v pořadí již čtvrtého edukativního filmu, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vydává na DVD v rámci série Průvodci onemocněním. DVD s názvem “Průvodce onemocnění zhoubným nádorem“ je tentokrát věnováno problematice nádorových onemocnění všeobecně a v Českém Krumlově jej 18. října pokřtili přední čeští onkologové - Doc. MUDr. Petra Tesařová a CSc. a Prof. MUDr. Pavel Klener DrSc.

DVD obsahuje praktické informace o prevenci, výskytu, diagnostice a léčbě choroby, které mají pomoci nemocným i jejich blízkým nebo pacientů v riziku nemoci. DVD je ZDARMA dostupné na odborných onkologických pracovištích nebo ke  stažení na stránkách www.dialog-jessenius.cz.

Nově vydaný film rozšiřuje sérii Průvodci onemocněním, ve které byly dosud natočeny filmy „Nejčastější gynekologické malignity“, „Karcinom prsu“ a „Kolorektální karcinom“. Společným mottem projektu Průvodci onemocněním pro onkologické pacienty je věta: „Vědět je klíč.“

Česká republika patří v rámci Evropy k zemím s největším výskytem zhoubných onemocnění. „Počet nemocných se rok od roku zvyšuje  o 5%. Stoupá i počet žijících pacientů léčených pro zhoubný nádor a stále je u nás velmi vysoký podíl pacientů, u kterých se onemocnění zachytí až v pozdním stádiu,“ uvádí doc. Petra Tesařová, která je spoluzakladatelkou o.p.s. Dialog Jessenius a dodává. „pro pacienty a jejich rodinu je proto nesmírně důležité, aby se po sdělení diagnózy velmi rychle zorientovali v problematice nemoci, rozhodli se podstoupit vyšetření a zahájit léčbu.“

A právě proto vydává Dialog Jessenius interaktivní DVD, která obsahují všechny podstatné informace  a vysvětluje srozumitelnou a názornou formou všechny diagnostické postupy i způsoby léčby, tak že pacient bude na zvládnutí nemoci lépe připraven. „Smyslem edukativních DVD, na kterých informace pacientům sdělují špičkoví odborníci v oboru onkologie, radioterapie, chirurgie, radiologie, patologie a dalších oborů napříč celou republikou, je shromáždit všechny  podstatné informace, které nemocný potřebuje k tomu, aby se správně rozhodl o léčbě, zvolil vhodnou vyšetřovací metodu nebo se ubezpečil, že jeho onemocnění probíhá standardně,“ přibližuje význam vydávání DVD doc. Tesařová.

Film „Průvodce onemocněním zhoubným nádorem“ natočila režisérka Šárka Slezáková za přispění celé řady předních českých onkologických lékařů, ale i pacientů, kteří se neváhali podělit o svoje osobní zkušenosti s překonáváním nemoci.

Proč je důležité natáček podobná edukativní DVD a předávat pacientům dostatek srozumitelných informací vysvětluje i režisérka Helena Třeštíková, členka správní rady Dialog Jessenius o.p.s. “Nemoc je náš protivník. Přijde náhle a nečekaně a přinese starosti a neklid. Čím víc ale budeme o tomto nepříteli vědět tím lépe pro nás. Tím lépe se s ním můžeme poprat, nebát se jej a zvítězit,” uvádí Helena Třeštíková a doplňuje: “díky sérii DVD se zevrubnými informacemi o různých druzích onemocnění karcinomem  mohou pacienti lépe a informovaněji čelit svému problému a zbavit se všech nejistot, které v nich  nemoc vyvolala. Klid a duševní rovnováha pomáhají léčit!


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz