Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ortoticko-protetičtí technikové se budou vzdělávat v nové učebně

– AHOL - SOŠ

AHOL – Střední odborná škola od září 2018 zahájí výuku prvních žáků nového oboru Ortoticko-protetický technik. Jedná se o moderní obor z oblasti medicíny, který slučuje poznatky z oblasti anatomie, biomechaniky a IT technologií a AHOL se tak stává druhou školou v ČR, kde je možné jej studovat.

Specializovaný obor, kde úroveň výuky úzce souvisí s kvalitním technickým vybavením, může škola realizovat zejména díky dotaci, kterou poskytlo statutární město Ostrava. Díky podpoře SMO zprovoznila AHOL – Střední odborná škola 1. dubna 2018 také novou odbornou učebnu, vybavenou nejmodernější technikou; studenti se zde seznámí s využitím digitálních technologií v ortotice-protetice.

Učebna disponuje podobaroskopem, 3D scannery pro skenování trupu či chodidel užívaných při vyhotovování ortopedických pomůcek (korzetů a ortopedických vložek) a dvěma plošinami Sigma se softwarem umožňujícím statickou a posturologickou analýzu rozložení tlaku, váhy a opěrné plochy. Dominantou učebny  je běžící plošina Runtime, snímající tlak při chůzi a běhu, a v neposlední řadě software k určení komplexní dynamické analýzy fáze kroku a běhu. Všechny tyto přístroje studentům, kteří zde poprvé vstoupí na začátku školního roku 2018/2019, umožní provádět kompletní rozbory pro řešení a léčbu poruch skeletárního systému.

Na nový obor je škola připravena nejen z hlediska vybavení, ale také z hlediska výukových materiálů, které pro žáky připravili odborníci z VŠB TUO a z firmy Proteor Ostrava. Moderně vybavená odborná učebna i výuka pod dohledem odborníků je tak dalším krokem k tomu, aby v regionu přibyli fundovaní specialisté, na něž odborná pracoviště zastřešující nový obor netrpělivě čekají.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz