Janáčkův máj

Moravskoslezský


Centrum Ostravy se vylidňuje a my to jen mlčky sledujeme

Naposledy upraveno: 11.11.2012 21:43

Česká spořitelna se chystá opustit centrum Ostravy. Historická budova architekta Karla Kotase na náměstí Dr. Edvarda Beneše bude na prodej. Kdo ji koupí, není známo.

Současné prostory jsou prý již nemoderní a především tu klienti nemohli parkovat.

A jsme u toho. Zase parkování. Kolikrát budeme muset radním opakovat, aby tento problém konečně vyřešili? Víte, proč lidi nejezdí do centra? Protože je to drahé. Chcete-li v centru strávit dopoledne na pracovních schůzkách, zaplatíte stovku za parking. To je poměrně dost, viďte? Pětadvacet korun na hodinu není málo.

Lidé tolik za parkování prostě platit nechtějí, smiřme se s tím. Ti, kteří do centra musí, zaparkují pod Frýdlantskými mosty nebo na Slezské Ostravě. Ti, co nemusí, si naplánují obchodní schůzku v Avionu nebo na Karolině, kde je parkování ZDARMA.

Zvyšme počet parkovacích míst a zlevněme parkování. Neodrazujme lidi od návštěvy centra cenami a pokutami. Dokud se toto nezmění, může být v centru padesát skvělých cukráren a situace bude špatná. Rád bych, aby radní začali jednat místo toho, aby se stále jen hrozili a báli, jak to s centrem dopadne, jak se dočítáme v tisku… Proč už dávno nereagovali a nestarali se o budoucnost jedné z nejcennějších staveb a symbol nejen předválečné Ostravy?

Centrum města potřebuje koncepční dopravní řešení, například jižní spojnici kolem Černé louky. Stálo by za úvahu zmenšit velkou pěší zónu a provázat ji s Novou Karolinou. Samozřejmostí by bylo vybudovat parkovací domy i záchytná parkoviště kolem centra. Existuje totiž několik studií statické dopravy. Obvod je má k dispozici a přesto se stále nic neděje!

Jak ještě vtáhnout lidi do centra?

Město  by mělo nastartovat také koncepční řešení  původního centra, včetně záchrany cenných budov jako jsou textilka, jatka, dostavět Masarykovo náměstí a proluky, kde by měly vznikat pokud možno  byty a obchodními pasážemi. Pro každé město na světě je klíčové jeho centrum. Je s podivem, že současné vedení města to nechápe a nadále sleduje koncept stadionů, plováren a kulturních domů.


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz