Janáčkův máj

Moravskoslezský


Ostravská společnost RPG Byty mění název na RESIDOMO

– Senior Account Executive

Ostrava, 30. ledna 2017 – Společnost RPG Byty, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v ČR, mění s platností od 1. 2. 2017 název na RESIDOMO. Přejmenování souvisí s předloňským prodejem společnosti RPG Byty, s.r.o. novým vlastníkům, které zastupuje společnost Round Hill Capital, mezinárodní investor a správce realitních investic a majetku sídlící v Londýně. Nový název byl vybrán v interní soutěži zaměstnanců RPG Byty. Porota vybírala ze stovky návrhů.

Nový název a nové logo RESIDOMO vyjadřují jednoduchým a přitom moderním a emotivním způsobem hlavní oblast zájmu, a tou je nájemní bydlení. Logo zdůrazňuje poslání společnosti – být pro klienty spolehlivým, profesionálním a dlouhodobým partnerem, který pomůže proměnit nájemní bydlení v domov.  

Round Hill Capital má dlouhodobé zkušenosti s vlastnictvím a správou desítek tisíc nájemních bytů v řadě západoevropských zemí. Společnost RESIDOMO (dříve RPG Byty) v ní získala silného a důvěryhodného partnera. Společným cílem zůstává zkvalitňování bytového fondu a rozšiřování služeb klientům.

„Náš plán je jasný – chceme rozvíjet bytový fond v duchu dlouhodobého nájemního bydlení, poskytovat nájemníkům profesionální služby a využívat našich zkušeností z jiných evropských zemí. Moravskoslezský kraj je pro nás příkladem úspěšné regionální ekonomické transformace na evropské úrovni, a proto ho vnímáme jako perspektivní místo pro dlouhodobé investice,“ říká Stan Kubáček, investiční ředitel společnosti Round Hill Capital.

Nájemníci mohou nově využívat například prodloužené otevírací doby klientských center, zvýšil se počet domovníků, kteří působí v naprosté většině bytových domů, a také se zrychlila realizace vybraných typů oprav ve společných prostorách a vstupech do domů formou nové služby Servis48.

Důležitou skupinou jsou také nájemci nebytových prostor, pro které je připravena série vzdělávacích aktivit a workshopů. RESIDOMO jim chce pomoci s propagací a se získáváním nových zákazníků.

Jednou z hlavních priorit zůstává podpora seniorů. Proto je nově zavedena služba „Senior asistent“, která zajišťuje drobné úpravy v bytech na náklady společnosti RESIDOMO a zprostředkovává potřebné zdravotní a sociální služby včetně komunikace s úřady. V tomto roce navíc RESIDOMO plánuje otevřít nová komunitní centra pro seniory v Karviné a v Havířově a navázat tak na úspěšný koncept působení Komunitního centra Archa v Ostravě-Porubě.

„Vnímáme naši odpovědnost, vždyť v našich bytech bydlí 90 000 lidí. Proto se snažíme o rozvoj celých lokalit i komunit, kde působíme. Nájemníkům chceme poskytnout víc než jen prostor pro bydlení, ale především domov, kde se budou cítit dobře. Tím se odlišujeme od jiných pronajímatelů,“ říká Martin Ráž, jednatel RESIDOMO, s.r.o.

„Spolupracujeme s velkými zaměstnavateli, kteří hledají schopné lidi i za hranicemi kraje. Oni jim dokážou poskytnout práci, my bydlení na míru. To je zajímavý model i pro zahraniční firmy, které teprve uvažují o vstupu na náš trh,“ říká Pavel Klimeš, jednatel RESIDOMO, s.r.o.

RESIDOMO chce být aktivním, odpovědným a otevřeným „občanem“ Moravskoslezského kraje. Chce i nadále pomáhat zlepšovat image tohoto regionu jako dobrého místa pro práci i pro život, a to nejen v rámci České republiky, ale i v očích mezinárodních investorů. Proto se RESIDOMO neorientuje pouze na zkvalitnění služeb v oblasti nájemního bydlení. Jeho cílem je i podpora společenského a kulturního života obyvatel regionu, ochrana životního prostředí či pomoc lidem v sociální nouzi.

 

Kontakt pro média

Kateřina Piechowicz

tisková mluvčí

Tel.: +420 777 061 117

E-mail: kpiechowicz@rpgre.eu


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz