Janáčkův máj

Moravskoslezský


Školní florbalovou ligu Biskupského gymnázia v Ostravě vyhrála kvinta

V pátek 11. května 2012 proběhlo Velké finále školní florbalové ligy Biskupského gymnázia v Ostravě. Do finále se po zápasech ve skupinách a play-off probojoval tým kvarty ve složení Adam Lacman, Adam Sládek, Jan Mikolajek se Simonou Kováčovou a tým kvinty v sestavě Jan Zuchnický, Tomáš Sommer, Jan Hošna, David Komár a Jan Münster. Kvinta nakonec porazila kvartu 9:1 a stala se 1. vítězem tohoto nového turnaje. Třetí místo si překvapivě vybojoval tým primy B.

Tento typ soutěže je na naši škole něco nového. Oproti jednodenním turnajům je to poměrně velká změna, podle mnohých hráčů k lepšímu. Takhle se stále něco děje. „S touto myšlenkou přišel Martin Dvořák z tercie. Přišel k nám z Matiční, kde liga fungovala a rozhodl se ji zavést i u nás,“ uvedl jeho spolužák a další z pořadatelů Filip Hampel a pochválil také všechny týmy za vzorný a férový přístup.

Do soutěže se zapojily týmy z nižšího gymnázia a kvinty. Jednotlivé zápasy se konaly postupně během 2. pololetí, vždy ráno před vyučováním. Hrálo se ve třech hráčích bez brankáře třikrát pět minut. Na vítěze čekal pohár, diplom a sladká drobnost.

Z pořadatelů čišela spokojenost s průběhem ligy a doufají, že dali základ tradici, která se udrží i další sezóny. Kluci, všechna čest!

 Filip Kratoš, sexta


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz