Janáčkův máj

Moravskoslezský


Jediný koncert Bratří Ebanů na Moravě

Naposledy upraveno: 22.04.2013 08:40

Pohodovou atmosféru, sametové písničky a inteligentní humor slibuje koncertní program známé sourozenecké skupiny Bratři Ebenové, který na sobotu 13. dubna zařadil do své dramaturgie Dům kultury města Ostravy. Koncert bude moderovat nejznámější z bratrů Marek Eben a půjde pouze o jediné vystoupení skupiny na Moravě. Kromě populárních sourozenců se o svérázný, žánrově nezařaditelný, zvuk kapely postarají ještě kytarista Pavel Skála, bubeník Jiří Zelenka, basista Jiří Veselý a kontrabasista Jaromír Honzák.

            Bratři Ebenové (synové skladatele Petra Ebena a synovci Ilji Hurníka) spolu příliš často nekoncertují a sporadicky se prezentují i novými hudebními alby, kterých za přibližně třicet let své existence vydali pouze čtyři. „Malé písně do tmy“ vyšly v roce 1984, „Tichá domácnost“ o jedenáct let později, „Já na tom dělám“ pak za dalších sedm let a na jejich zatím poslední album „Chlebíčky“ čekali jejich příznivci následných šest roků.

Spojením Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu nebo sopránsaxofonu a dalších hostujících nástrojů vzniká ojedinělý ebenovský sound, v němž se projevují vlivy klasiky, folku, rocku i jazzu, prošpikované prvky vytříbeného hudebního humoru. Ojedinělý koncert Bratří Ebenů se v Domě kultury města Ostravy koná 13. března od 19 hodin.

 


Komentáře

K tomuto příspěvku nejsou zatím žádné komentáře.


Pro vložení komentáře musíte provést první přihlášení.

Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz