Janáčkův máj

Moravskoslezský 18.10.2012


Nejaktivnější autoři


Všichni autoři
Pro vložení článku musíte provést první přihlášení.

Co po nás zbude?

, Ostrava-město —
Víceúčelová sportovní hala

  O chystaném bourání Víceúčelové sportovní haly a stavbě nákupního centra na jejím místě už toho bylo napsáno dost. I tak si myslím, že se má k tomuto tématu smysl ještě jednou vrátit v širším kontextu. Nejde o ojedinělý plán - demolice, rovněž k nelibosti místních, čeká i havířovské nádraží - pozo...

celý článek »   reagovat »


  • Kateřina Piechowicz : Takhle krásně napsaný názor na halu a město vůbec jsem ještě nečetla. Důrazný, přesvědčivý a bez kapky agrese. Uvidíme, zda se někdo pustí do odvážné polemiky!

  • Petr Kahánek : Ano, svým způsobem všechno pravda. A dál...? Už tak cca 2-3 roky nazpět probíhala v jakési FB skupině diskuze přesně v tomto duchu - hala dobrá, nákupní centrum špatné, "něco by se s tím mělo udělat". Co přesně by se s tím mělo udělat? Sem tam někdo napíše do novin/na internetový portál nesouhlas se zbouráním haly, přičemž argumenty lze většinou bez ironie označit za ušlechtilé. Problém je, že to už tak nějak "všechno dávno víme". Vznikla dejme tomu Vize FM, která mj. poslala otevřený dopis všem zastupitelům, http://vizefm.cz/index.php?cool=OtevrenyDopis/ ve kterém "navrhuje alternativní postup". Nějak se v něm nemůžu dočíst, co se tedy bude dít, když hala zůstane stát a bude rekonstruována. Co se tam bude konat za akce, jak bude využita šestitisícová kapacita? Jakým způsobem ožije oblast kolem haly? Jako (bezpochyby stylový) pomník Mr. Chmiela mi to přijde přece jen kapku opulentní. V Respektu č.41 vyšel článek "Cokoli. Jen ne obchoďák" o boji obyvatelů Plzně proti plánovanému obchodnímu centru. Sehnali skoro 20.000 podpisů pro vyhlášení plebiscitu; kolik je podpisů na petici za zachování VSH? Nevím to, ptám se. Mmch, poslední vizualizace obchodního centra, o které vím, vypadá o něco lépe než hrůzostrašný první návrh http://www.msstavby.cz/obchodni-centrum-frydek-mistek-05-01-2012/ (Nemyslím si, že FM potřebuje další obchoďák a vcelku nepochybuju o tom, že jestli to trochu půjde, zastupitelstvo něco příšerně zmastí)

  • Kateřina Piechowicz : Peťo, díky za názor. Ony se vlastně postřehy Jakuba a tvoje vůbec nevylučují. Celá záležitost má několik aspektů. 1) Hala, která tu stojí, má nějakou architektonickou hodnotu. To připustíme všichni. Ale co může město udělat, aby ji znovu dostalo do hry jako centrum sportu? Uživí ji? Vymyslel někdo fakt dobrou marketingovou studii, která by přitáhla lidi a peníze? Asi ne. ŠKODA! 2) Když nepostavíme obchoďák, zalidní se náměstí? Existuje nějaká pracovní skupina, která by udělala průzkum služeb na náměstí a vymyslela strategii, jak mu pomoci? Hovořme o náměstí Svobody. Asi ne. ŠKODA! 3) Proč není Kenvelo, HMko, CAčko a podobné značkové obchody na náměstí už dnes? Proč si musím jet koupit svetr do Ostravy?(příklad, nechytejte mě za slovo) Na náměstí tyhle značky nikdo nechce, ale nepřeje si ani, aby se jejich prodejny otevřely jinde. Tak tomu nerozumím. Chtěla bych znát odpovědi na tyto otázky...Kalendář příspěvků

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Reklama

Solokapr vám pomáhá komunikovat

Agentura Solokapr poskytuje pomoc jako profesionální redakce a specialista na obory marketingových komunikací, zejména na osobní prezentaci nebo prezentaci služeb a výrobků.
www.solokapr.cz

Občanské sdružení Šumbarák

Sjednocuje organizace, podnikatele a obyčejné lidi v Havířově-Šumbarku, kteří chtějí aby bylo jejich sídliště dobré místo k životu.
www.sumbarak.cz